Středoevropská zdravotnická konference 2015

08. 06. 2015

Dne 8. června 2015 proběhla v pražské City tower Středoevropská zdravotnická konference 2015 pořádaná společností InterSystems ve spolupráci s C SYSTEM CZ a.s.

Konference byla nabytá přednáškami, které zahájil Paul Grabsheid, viceprezident pro strategické plánování InterSystems, s prezentací na téma: „Lepší zdravotní péče? Propojená péče. Na tuto přednášku navázal zástupce z UZIS a institutu biostatistiky a analýzy Masarykovy University v Brně s přednáškou: Proč jsou data důležitá pro řízení systému zdravotnictví?

Po přestávce se pokračoval v přednášení DR. Harold Wolf III, výkonný ředitel společnosti Wolf Healthcare Innovations a manažer pro oblast zdravotnictví a informatiky s jeho pohledem na modely integrované zdravotní péče. Jako další se představil John P. Hoyt, výkonný viceprezident společnosti HIMSS Analytics, který nastínil možnosti kontinuity zdravotní péče. Jako poslední v dopoledním bloku představil Ing. Martin Kultan, generální ředitel Dôvera zdravotná poišťovňa, aktivity eHealth pojišťovny Dôvera+.

Odpolední blok přednášek otevřel  Yossi Cohen, MD, klinický poradce InterSystems UK, s přednáškou na téma Big data - Big trouble, ve které představoval problémy, které nastávají ve zdravotnictví s rostoucím množstvím dat a malé možnosti jejich sdílení. Ředitel Fakultní nemocnice Brno MUDr. Roman Kraus, MBA prezentoval model regionálního sdílení klinických dat. Jako další na pořadu byla přednáška Mgr. Jakuba Dvořáčka prezidenta Asociace Inovativního Farmaceutického průmyslu s názvem: Innovative Medicine Initiative a sekundární využití klinických dat k výzkumu. Na závěr odpoledního bloku představila Ing. Eva Sebroňová, národní koordinátorka Horizon 2020, možnosti financování výzkumných projektů v praxi.

Po krátké odpolední přestávce začal poslední přednáškový blok příspěvkem Ing. Vladimíra Zadiny, ředitelem InovaCentra ČVUT, ve kterém odpovídal na otázku: „Kde vzít inovace?". V návaznosti na předchozí přednášku představili zástupci ČVUT Fakulty biomedicínského inženýrství Ing. Jan Mužík, Ph.D a Ing. Vojtěch Malina výzkumné a komercializační projekty z oblasti telemedicíny na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT. Předposlední prezentaci celého dne měl na starosti Tomáš Vácha, Koordinátor ECHAlliance pro ČR, z UCEEB ČVUT, který představoval European Connected Health Alliance. Celý den uzavřel prorektor pro rozvoj VUT v Brně doc. Ing. Vojtěch Bartoš, Ph.D., který umožnil náhled na spolupráci s akademickými institucemi pro inovativní společnosti a benefity této spolupráce.

Konference byla ukončena slavnostním Galavečerem v pražském Andel's Hotel.