Konec rozšířené podpory Office 2007

Přejděte na moderní verze Office

28. 02. 2017

Známému kancelářskému balíku Office 2007 se blíží konec rozšířené podpory a tím i konec celého životního cyklu. Kdo používáte ve firmě kancelářské aplikace Office 2007, měli byste zpozornět. 
Letos, dne 10. října 2017, zcela končí podpora Office 2007 ze strany výrobce, společnosti Microsoft.

Po uvedeném datu nebudou k Office 2007 dostupné:

  • Žádné bezpečnostní aktualizace!!
  • Žádná placená i neplacená podpora Microsoftu
  • Nebude možná integrace s Office 365
  • Exchange 2016 a Exchange Online nemusí fungovat s Office 2007
  • Nebudou k dispozici žádná další varování v produktech a vlastnostech s ukončenou podporou

Nepodceňujte rizika 

Používání softwarových produktů po ukončení jejich podpory ze strany výrobce je primárně rizikem pro počítače a tím i celkově pro bezpečný provoz organizací. Nikdo nezaručí, že hackeři v budoucnu neobjeví nějakou bezpečnostní chybu v již nepodporovaném Office 2007, a nezneužijí ji škodlivým softwarem ke krádeži citlivých firemních i osobních dat, dokumentů či hesel. V takovém případě je neochrání ani antivir a firma se kromě ztráty dat a poškození dobrého jména vystaví hrozbě sankcí vyplývajících ze současné legislativy a od května 2018 i platného nařízení EU označovaného jako GDPR.
Rovněž nemožnost využívat Office 2007 v napojení na online služby jako poštovní Exchange online, je argumentem, proč s aktualizací neotálet.

Jaké jsou možnosti modernizace

Microsoft doporučuje všem firmám, ještě před datem ukončení podpory, přejít na aktuální verzi sady produktu Office. K dispozici jsou ve formě služby Office 365, nebo jako Office 2016 v multilicenčních programech Microsoft, případně v tzv. krabicových verzích pro domácnosti a podnikatele.

Jak nejjednodušeji

Pracovníci C SYSTEM CZ rádi poradí, jaké produkty Office jsou vhodné pro Vaši společnost, a za výhodných podmínek Vám i příslušné licence nabídnou. Seznamte se blíže s plány Office 365. Kontaktujte příslušnou lokální provozovnu C SYSTEM CZ