IHE Czech Republic založeno. C SYSTEM CZ byl u toho.

10. 06. 2019

Za osobní účasti Ladislava Pálky a Kateřiny Prettner z C SYSTEM CZ, zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR a dalších českých odborníků na zdravotnickou informatiku byl na IHE Connectathonu v Rennes, boardem IHE Europe schválen vznik české národní IHE iniciativy.IHE CZ založeno

Ustavující schůze IHE Czech Republic, z.s. za účasti zástupců společnosti C SYSTEM CZ proběhla v sídle společnosti Ernst&Young 13. května 2019.

„Inciativa IHE usiluje celosvětově o rozvoj interoperability mezi zdravotnickými informačními systémy. Sdružuje výrobce softwaru a zdravotnická zařízení, kteří společně definují komplexní komunikační scénáře pro výměnu dat v rámci jednotlivých oborů zdravotnické informatiky. IHE Framework ve svých doporučeních a specifikacích využívá i Evropská unie. Je tedy logické, že společnost C SYSTEM CZ o vznik národní entity IHE usilovala již dlouho. Jsme rádi, že jsme v tomto úsilí našli oporu u dalších partnerů a zejména u Ministerstva zdravotnictví, a věříme, že tato událost se stane významným milníkem v rozvoji zdravotnické informatiky v ČR“, říká Ladislav Pálka, člen představenstva společnosti, zodpovědný za divizi zdravotnické informatiky.